Jak poradzić sobie w przypadku awarii samochodu?

Holowanie Strzelno

Spotkała Cię awaria na drodze? Jesteś zdenerwowany i nie wiesz, jakie kroki podjąć? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie kroki podjąć w przypadku awarii samochodu.

Awaria na drodze – jak sobie z nią poradzić?

Spotkała Cię awaria na drodze? Jak sobie z nią poradzić. Ważne jest na początku, aby zjechać w bezpieczne miejsce – na pobocze, czy też w mniej ruchliwą uliczkę. Na rynku jest wiele firm, które świadczą usługi z zakresu pomoc drogowej. Możliwe są również małe naprawy na miejscu awarii, które wykonują mobilne serwisy samochodowe. Niestety zdarza się często, że samochód wymaga holowani do warsztatu.

Holowanie Strzelno – ciekawa oferta dla klientów

Coraz więcej osób, które spotka awaria na drodze decyduje się na skorzystanie z pomocy firmy, która w swojej ofercie ma holowanie pojazdów. Firmy te zazwyczaj świadczą usługi na terenie całej Polski, a niektóre nawet i w krajach UE. Oferta taka kierowana jest nie tylko dla kierowców pojazdów osobowych, ale również i pojazdów ciężarowych. To, co szczególnie liczy się dla klienta to:

  • czas dojazdu do miejsca zdarzenia,
  • kompleksowość usług,
  • atrakcyjne ceny,
  • obszar działania.
Laweta Strzelno

Laweta Strzelno – rodzaje

  • laweta z platformą – są najpowszechniejsze wśród wszystkich dostępnych. Wyposażone są w platformę, która sterowana jest hydraulicznie. Wprowadzanie i wyprowadzanie auta jest bardzo ułatwione. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj lawety, który wykorzystywany jest również do transportu łodzi,
  • laweta ze zintegrowanymi najazdami – wykorzystywane są do transportu wielkogabarytowego. Transportuje się na niej ciężarówki oraz busy. Wyposażone w dodatkowe osie zapewniają stabilizację podczas jazdy,
  • laweta z windą – zamiast łańcucha wykorzystują metalowe jarzmo, które nie powodują większych uszkodzeń transportowanych samochodów. Jest lawetą tańszą, niż laweta platformowa, ale nie tak bezpieczna.
  • laweta łańcuchowo-hakowa – wykorzystywana do transportowania różnorodnych pojazdów. Wadą jest łańcuch, który uszkodzić może transportowane auto.