Wyjazd integracyjny dla firmy w Poznaniu – Jaki hotel wybrać?

hotel Poznań

Imprezy integracyjne cieszą się w Polsce – szczególnie w dużych miastach – wielką popularnością. Dlaczego? Czy rzeczywiście warto je organizować? Zapraszamy do lektury. Powiemy również o tym, jaki hotel Poznań wybrać – do wyboru wiele, ale co się sprawdzi najlepiej – spokój i cisza, czy centrum miasta?

Jaki jest sens imprez integracyjnych?

Zdecydowanie łatwiej pracuje się wtedy, gdy pracownicy tworzą zgrany zespół. I właśnie temu mają służyć imprezy integracyjne. Organizowane się po to, aby zadbać o dobre relacje pomiędzy pracownikami. Zespół, który się dobrze zna to zwykle zgrany zespół. A taki pracuje bardziej efektywnie. Nierzadko imprezy integracyjne połączone są ze szkoleniem. Czyli pierwsze kilka godzin wyjazdu to dokształcanie pracowników, a reszta czasu oznacza dobrą zabawę. O tej zabawie więcej powiemy w ostatnim akapicie. Teraz skupimy się na tym, czy można zrezygnować z takiego wyjazdu.

umultowo

Czy można zrezygnować z wyjazdu integracyjnego?   

Zwykle imprezy takie  traktuje się jako obowiązkowe, szczególnie, kiedy łączą się ze szkoleniem. Czy jest jakaś szansa, aby się z tego wykręcić? To zależy od formy imprezy. Czy to polecenie służbowe? Trzeba dobrze słuchać szefa i tego, jak on to określa. Pracownik nie może odmówić udziału w imprezie firmowej, która odbywa się w trakcie godzin pracy i w miejscu jej wykonywania. Podobnie, jeżeli udział w imprezie integracyjnej jest poza godzinami pracy ale jest poleceniem służbowym.  Jeśli nie chcesz być na takiej formie integracji, najlepszą opcją dla ciebie byłoby, gdyby szef nie zaznaczył, że jest polecenie służbowe, a sama integracja miałby miejsce poza godzinami pracy.

Co robić na takim spotkaniu? Jaki hotel Poznań wybrać?  

Możliwości jest wiele, choć zmieniają się one w zależności od pory roku. Popularną opcją jest wspólna gra w paintball, tenisa czy ping-ponga. Niektóre firmy rezerwują po prostu salę bankietową przy hotelu i robią imprezę. A jaki hotel Poznań wybrać? Coś w centrum miasta czy na obrzeżach? Jeżeli pracownicy pochodzą z samego Poznania czy innego dużego miasta prawdopodobnie dość mają na co dzień jego klimatu i miejskiego tłoku. Lepiej postawić na dzielnicę, taką jak Umultowo, gdzie do centrum niedaleko, ale wokół dużo zieleni, cisza i spokój.