Przenośniki transportowe i ich krótka charakterystyka

Przenośniki kubełkowe

Przenośniki transportowe znacznie ułatwiają codzienna pracę, a dzięki nim praca człowieka jest odciążona. Na rynku dostępne są przenośniki ślimakowe oraz przenośniki kubełkowe. Wiesz czym się charakteryzują i kiedy są wykorzystywane? Jeśli nie, to koniecznie zapoznaj się z artykułem.

Przenośniki transportowe – czym powinny się charakteryzować?

 Wielu producentów oferuje przenośniki transportowe – ślimakowe i kubełkowe. Czym powinny charakteryzować się dobre przenośniki? Jakie cechy są pożądane przez klientów?

  • różnorodność modeli pod względem wydajności, długości, oraz względnie, wysokości podnoszenia,
  • precyzyjne dozowanie,
  • niewielki pobór mocy,
  • prosta, zwarta i szczelna budowa,
  • stosowanie podzespołów i komponentów tylko z najwyższej półki (FAG, SKF,TIMKEN, NORD, SEW),
  • opcja podłączenia do instalacji odpylającej.
Przenośniki ślimakowe

Przenośniki i ich krótka charakterystyka

  • Przenośniki kubełkowe wykorzystywane są do transportowania materiałów sypkich w pionie. W sklepach kupić można przenośniki taśmowe i przenośniki łańcuchowe. Te pierwsze wykorzystują pasy pędne i stosowane są do surowców lub produktów sypkich o średniej temperaturze. Natomiast przenośniki łańcuchowe wykorzystują jedno lub dwa cięgna. Przeznaczone są do transportowania surowców sypkich o wysokiej temperaturze i w trudnych warunkach.
  • Przenośniki ślimakowe wykorzystywane są do transportu poziomego., ale nie tylko. Transportuje się również materiały w pionie, ale tylko tych materiałów, które są suche i sypkie. Do rodzajów przenośników ślimakowych zaliczamy przenośniki rurowe i korytowe.

Jest wielu sprzedawców przenośników. Warto wybierać tych, którzy nie tylko oferują materiały w niskich cenach, ale również i są one wysokiej jakości – posiadają niezbędne certyfikaty i atesty jakości. Klienci stawiają na firmy, w których uzyskać mogą profesjonalne i fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich przenośników.