Transport ponadgabarytowy Bydgoszcz – na czym polega?

Transport ponadgabarytowy Bydgoszcz

Transport ponadgabarytowy – coraz bardziej pożądana forma transportu nie tylko na rynku krajowym, ale również i międzynarodowym. Planując transport zawsze należy uwzględnić wymiary i wagę niestandardowych przedmiotów. Proces logistyczny transportu powinien opierać się o najkorzystniejsze i najbardziej opłacalne formy transportu.

Transport ponadgabarytowy Bydgoszcz – czym jest?

Transport ponadgabarytowy to inaczej również transport nienormatywny. Czym się charakteryzuje? Nacisk osi z ładunkiem przekracza dopuszczalne, przewidziane dla odpowiedniej, wyznaczonej drogi wymiary oraz rzeczywistą masę całkowitą.  Ładunki przekraczające dopuszczalne normy, określane są ładunkami ponadgabarytowymi. Co najczęściej zaliczyć można do takich przedmiotów? Są to elementy konstrukcyjne, maszyny budowlane, a także zbiorniki czy urządzenia przemysłowe.

Planowanie trasy i dobór odpowiednich środków transportu

Jeśli chodzi o transport ponadgabarytowy wielkopolskie, to najtrudniejszy do zaplanowania jest transport lądowy – drogowy. Wiele dróg posiada ograniczenia, które związane są z tonażem, a wiemy, że takie materiały ponadgabarytowe często go przekraczają. Ważne jest zatem odpowiednie planowanie trasy. Ważne jest przede wszystkim uzyskanie zezwolenia na przewóz transportu ponadgabarytowego. To właśnie na podstawie takiego dokumentu możliwy jest przewóz różnego rodzaju materiałów na drogach, z zachowaniem bezpieczeństwa. Drugim krokiem jest dobór odpowiedniego środka transportu. Najczęściej do tego typu transportu wykorzystuje się ciągniki siodłowe z naczepą, która jest odpowiednio dopasowana. Trzecim krokiem jest wybranie odpowiednich tras. Jest to kluczowy, najważniejszy etap całego planowania przewozów materiałów ponadgabarytowych. Nie znając dróg, wiele osób, które planują trasy wykonują jej wstępne objazdy.

Transport ponadgabarytowy wielkopolska

Służby drogowe – czy warto skorzystać z ich usług?

Często planując trasę, należy ściśle współpracować z służbami drogowymi. Może zdążyć się, że niezbędny będzie demontaż infrastruktury drogowej czy pomoc policji w kierowaniu ruchem. Zwrócenie się do właściwych służ, jest często niezbędne.