Rowery holenderskie – skąd ich rosnąca popularność?

Rowery holenderskie


Rowery holenderskie są coraz częstszym widokiem na polskich drogach. Dlaczego coraz chętniej kupujemy rowery holenderskie używane? Na czym polega ich fenomen? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się za co Polacy pokochali rowery z Holandii!

Dlaczego kupujemy rowery holenderskie?
Polacy od zawsze lubili jeździć na rowerach. Chętnie wsiadaliśmy na jednoślad jadąc po bułki, czy wybierając się na wakacyjne wycieczki. Dawniej, nasz rower był zazwyczaj rowerem MTB, czyli “góralem”. Taki sam jednoślad kupowaliśmy swoim dzieciom z okazji Komunii Świętej czy na urodziny,. Jest to dobry rower na jazdę po parkach czy lasach. Sprawdzi się znakomicie na nierównej powierzchni. Nie jest on jednak polecany do jazdy po asfalcie, a coraz częściej wybieramy własnie takie trasy.

Ulice są coraz bardziej zatłoczone, a więc chcąc uniknąć korków chętnie wsiadamy na rower. Jaki? Miejski! Rowery holenderskie to typowe rowery do jazdy po mieście. Ich ergonomiczny kształt pozwala nam na uzyskanie wyprostowanej pozycji podczas jazdy, co jest ulgą dla naszego kręgosłupa. Dodatkowo, dzięki ochraniaczom na koła, kobiety bez obaw mogą ubierać do jazdy sukienkę, która nie będzie wkręcać się w szprychy roweru. Sprzedaż rowerów wzrosła także w czasie pandemii. Wiele obiektów jest zamkniętych, a więc z chęcią aktywnie spędzamy czas.

rowery holenderskie używane

Czy warto kupić rowery holenderskie używane?
Ergonomia, funkcjonalność, nowoczesny desing i wysoka solidność wykonania. Wydawać by się mogło, ze rowery z Holandii są pozbawione wad! Niestety, ich największym minusem jest cena, która jest porównywalna z ceną używanego samochodu. Chcąc kupić rower miejski, który będzie z nami kilkanaście lat, a nawet całe życie, musimy przygotować kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Z tego powodu coraz częściej wybieramy rowery holenderskie używane! Czy sprzęt z drugiej ręki jest warty zainteresowania! Oczywiście, że tak! Najlepiej wybrać się do dobrego sklepu rowerowego, który oferuje sprzedaż jednośladów używanych. Taki rower nie tylko będzie w niższej cenie, ale zostanie dokładnie sprawdzony, a niedziałające elementy wymienione.