Fizjoterapia Kraków – co o niej warto wiedzieć?

Fizjoterapia Kraków

Fizjoterapia – choć wiemy czym jest, czasami zastanawiamy się, z jakimi schorzeniami warto się wybrać do specjalisty zajmującego się tą dziedziną medycyny. Powrót do pełnej sprawności fizycznej, po wypadku czy przebytej chorobie, bywa ciężki i długotrwały. Warto mieć sprawdzonego fizjoterapeutę, który nie tylko będzie przeprowadzał skuteczne leczenie, ale również zmotywuje nas do działania.

Fizjoterapia Kraków

Kiedy może się przydać pomoc fizjoterapeuty? Na pewno w momentach, kiedy uszkodzona zostanie część z zakresu górnych, dolnych kończyn lub kręgosłupa. W szpitalach, ośrodkach i prywatnych gabinetach znajduje się wielu specjalistów, którzy świadczą profesjonalne usługi z zakresu fizjoterapii. Regularna rehabilitacja pozwala na powrót do pełnej sprawności. Warto z niej skorzystać.

Leczenie kręgosłupa Kraków – do kogo udać się na konsultacje?

Co zrobić w przypadku schorzeń kręgosłupa? Do kogo udać się na konsultacje? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zmagają się z bólem pleców. Specjalistą od bólu kręgosłupa jest ortopeda, bądź też fizjoterapeuta. W wyborze pomoże nam lekarz pierwszego kontaktu – warto się do niego udać w celu konsultacji. Lekarz rodzinny wystawi nam również skierowanie do specjalisty, dzięki czemu konsultacje i leczenie u specjalisty będzie darmowe.

Leczenie kręgosłupa Kraków

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta, jak nazwa wskazuje to specjalista fizjoterapii. Zajmuje się leczeniem schorzeń o podłożu neurologicznym. Są to udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego lub uszkodzenia czaszkowo- mózgowe. Oprócz tego zajmuje się schorzeniami kardiologicznymi oraz starzeniem się społeczeństwa. Fizjoterapeuta obiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, modyfikacji i weryfikacji programu fizjoterapii. Stosuje metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne. Planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny.

Fizjoterapia to z pewnością jedna z ważniejszych dziedzin medycyny. Proces ten pozwala pozbyć się natarczywego bólu u ludzi oraz pomóc im wrócić do pełnej sprawności.