Masaż stóp, twarzy, pleców – Co jest najbardziej relaksujące?

masaż Inowrocław

W tym niespokojnym świecie każdy z nas potrzebuje odpoczynku i relaksu. Wiele osób lubi łączyć przyjemne z pożytecznym i chodzi na masaż Inowrocław. Jednak rodzajów masaży jest wiele. Masowane mogą być też różne części ciała. Co wybrać, aby poczuć się najbardziej zrelaksowanym? Powiemy o tym w artykule. Zapraszamy do lektury.  

Masaż – Pojęcie bardzo ogólne

Zabieg fizjoterapeutyczny, w którego trakcie tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu – To właśnie jest masaż. Jednak, aby przyniósł oczekiwane rezultaty masaż Inowrocław musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. A o jakie rezultaty nam chodzi? Masaż może mieć działanie:

  • Relaksacyjne – Tu na pewno nada się masaż klasyczny, który ma na celu wywołanie u osoby masowanej dobrego samopoczucia. Jest kilkanaście technik tego masażu, a we wszystkich przeprowadzane są kolejno: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie i wałkowanie;
  • Przeciwobrzękowe – Celem tego masażu jest zmniejszenie objawów chorób i urazów, zwłaszcza narządów ruchu, przykurczy mięśniowych, problemów ze stawami i mięśniami;
  • Pobudzające – jest to odmiana masażu klasycznego, mająca odwrotny cel – zamiast rozluźnić, pobudza, pomaga w odżywieniu tkanek oraz zwiększa napięcie mięśni.

A jakie części ciała można masować?

peeling Inowrocław

Co najlepiej wymasować?
W tej kwestii wiele zależy od potrzeb osoby masowanej. Jeśli zależy ci na masażu typowo relaksacyjnym i nie boli cię w szczególny sposób któraś z partii ciała to masażysta prawdopodobnie zacznie od twarzy. W salonach spa masaż ten często uzupełnia peeling Inowrocław. Wtedy nie tylko się relaksujesz, ale tez dbasz o świeżość skóry i ładną cerę. Większość osób marzy o masażu pleców. Co nam on daje? Rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, polepsza przepływ limfatyczny, redukuje tkankę tłuszczową, odpręża, likwiduje napięcie mięśniowe, a z drugiej strony wzmacnia tkankę mięśniową. Kobiety kochają masaż Inowrocław stóp. Dlaczego? Ponieważ wielogodzinne chodzenie w butach na obcasie bardzo obciąża stopy. Masowanie przynosi im ulgę i wpływa na relaks całego ciała. Co w takim razie wybrać? Najlepiej wizytę w spa i kompleksowy masaż całego ciała.