Kiedy najlepiej zabierać się za kupno i sprzedaż mieszkań? 

mieszkania Janikowo

Sprzedanie mieszkania Janikowo to niełatwy orzech do zgryzienia. Warto dowiedzieć się, w jakim sezonie najłatwiej sprzedać lub wynająć mieszkanie, a także jak ułożyć ogłoszenie i w jakim stanie zostawić samo mieszkanie. Zapraszamy do lektury!

Kiedy najlepiej wystawić mieszkanie na sprzedać lub wynajem?   

Okazuje się, że najlepszym czasem na mieszkania na sprzedaż Janikowo jest wiosna i jesień. To właśnie wtedy dochodzi do finalizacji największej liczby transakcji, a na rynku nieruchomości zwiększa się liczba poszukujących nieruchomości do zakupu. Dlaczego?  Wiosną często wpływ ma mobilizacja wynikająca z noworocznych planów. Poza tym to właśnie wiosną mamy najwięcej energii i chęci do zmian. A dlaczego chętnie kupujemy mieszkania jesienią? Jesień to czas pourlopowy, gdy mamy więcej spokoju. Potencjalni nabywcy zrelaksowani po letnim wypoczynku chętniej podejmują działania na rynku nieruchomości. Poza tym to jesienią odbywa się najwięcej targów nieruchomości. Jesienią deweloperzy kuszą niższymi cenami, dlatego wystawiając swoje mieszkanie musisz zwracać uwagę na aktualne ceny za metr kwadratowy podobnych mieszkań do twojego. To samo dotyczy wynajmu.

mieszkania na sprzedaż Janikowo

Mieszkania Janikowo muszą się dobrze prezentować!

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce. Jednak z mieszkaniami jest inaczej. Muszą się odpowiednio prezentować, aby zachęcić kupców. Dlatego zadbaj o wygląd mieszkania. Jeżeli nie stać cię na generalny remont, lub po prostu nie chcesz dużo inwestować w to mieszkanie, postaraj się chociaż, by przed każdymi oględzinami potencjalnych klientów było ono czyszczone. Ale miej realistyczne oczekiwania. Mieszkanie, w którym odpada tynk, jest tyle warstw farby, że sama się odrywa, prawdopodobnie nie znajdzie klientów. Jeżeli naprawdę ci zależy i chcesz wyjść na osobę godną zaufania, pozostaw po sobie wrażenie osoby dbającej o czystość. Zadbane mieszkania sprzedają się dużo szybciej.

Ogłoszenie niech będzie czytelne i jasne

Pisząc ogłoszenie nie kręć za dużo. Podaj ostateczną kwotę do zapłaty. Nie tuszuj czegoś. Jeżeli chcesz pobierać czynsz w wysokości 1000 złotych, a w tym nie ma wliczonego czynszu do spółdzielni i podstawowych opłat poinformuj o tym w ogłoszeniu. Nie udawaj, że całkowity koszt wynajmu będzie kosztował 1000 złotych. Napisz uczciwe o usterkach i wadach nieruchomości. Uczciwość naprawdę popłaca w tej kwestii.