Cięcie wodą – co warto wiedzieć o tej metodzie obróbki?

Cięcie wodą

Cięcie wodą to jedna z metod, wykorzystywana do obróbki metali i nie tylko. Do jej głównych zalet należy szybkość, precyzja, a także łatwość tworzenia kształtów. Technologia ta wykorzystuje wysokie ciśnienie strumienia. Sprawdź, jakie inne zalety posiada ta metoda! Co warto jeszcze o niej wiedzieć?

Cięcie wodą i zalety tej metody obróbki

Cięcie wody jest powszechnie wykorzystywaną metodą obróbki metali i innych materiałów w wielu gałęziach przemysłu. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na usługi obróbki właśnie tą metodą? Do jej głównych zalet należy nie tylko precyzja i szybko, ale również:

  • niższe koszty obróbki,
  • krótki czas procesu,
  • bezpieczna metoda dla tworzyw,
  • ekologiczne rozwiązanie.

Cięcie strumieniem wody – jak przebiega proces obróbki?

Cięcie strumieniem wody to metoda zwana obróbki, za pomocą urządzenia Waterjet. Jest to technologia wykorzystująca  wysokie ciśnienie strumienia. Cięcie wodą to technologia, która wykorzystuje maszyny CNC. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie nawet najmniejszych otworów i najbardziej precyzyjnych elementów. Wykonywanie skomplikowanych wzorów z pomocą tej metody jest możliwe. Znakomite rezultaty osiągnąć można również dzięki specjalnemu oprogramowaniu, za pomocą którego można zaplanować rozmieszczenie poszczególnych części.

Cięcie strumieniem wody

Materiały poddawane cięciu wodą

Cięcie wodą wykorzystuje się nie tylko do obróbki metali. Materiały, które można poddać tej metodzie obróbki to: szkło, drewno, stal nierdzewna, kamienie naturalne, metale kolorowe, tworzywa sztuczne, uszczelki, ceramika oraz tekstylia.

Tą metodę obróbki wykorzystuje się często w momencie, kiedy tradycyjne metody nie są skuteczne i nie przynoszą zamierzonych efektów. Celem każdej firmy, która świadczy usługi CNC jest zadowolenie każdego klienta. W tym celu przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się mną inwestowanie w nowoczesne urządzenia, dzięki którym można osiągnąć niesamowite efekty. Właśnie jedną z nich jest obróbka narzędziem WaterJet.