Biżuteria ręcznie robiona – czy rękodzieło się opłaca?

biżuteria ręcznie robiona


Biżuteria ręcznie robiona jest piękna, oryginalna, a ich cena nie jest niska. Rodzi się więc pytanie, czy taki biznes jest opłacalny? Od czego zacząć? Czy warto sprzedaż swoją biżuterię w Internecie?


Biżuteria ręcznie robiona – jak zacząć zabawę z rękodziełem?
Zacznij od oglądania tutoriali, gdzie inne Panie pokazują jak stworzyć prostą biżuterie w domu. Poszukaj informacji w Internecie. Zrób listę, co będzie potrzebne to stworzenia pierwszego naszyjnika i bransoletki. Porównaj ceny w hurtowniach. Nie kupuj od razu wielu sznurków i koralików – najpierw przekonaj się, czy rękodzieło jest dla Ciebie.

biżuteria artystyczna

Biżuteria artystyczna – czy konkurencja jest duża?
Era internetu pozwala na sprzedaż ręcznie tworzonych kolczyków czy bransoletek za pomocą kilku kliknięć. To pozwala na szybkie dotarcie do klienta, ale również – bardzo dużą konkurencję. Obecnie biżuteria artystyczna nie jest wykonywana przez małe grono twórców, gdyż rękodzieło staje się coraz bardziej popularne. Pozwala to nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale dorobienia do domowego budżetu. Z tego względu rękodziełem trudzą się nie tylko artyści i kobiety na urlopie macierzyńskim, ale również osoby pracujące na pełen etat. Musisz więc znaleźć swoją niszę i wyróżnić się na tle konkurencji.

Rękodzieło – co jeszcze mogę robić?
Biżuteria ręcznie robiona nie jest jedyną opcją na zdobycie pracy manualnej. Możesz zacząć tworzyć naturalne świece z wosku sojowego. Wosk sojowy w porównaniu do ceny parafiny jest drogi, jednak możesz nałożyć na świece wysoką marżę. Koszt jednej świecy w e-sklepie waha się od 30 do 100 zł! Ważna jest oryginalna kompozycja zapachowa, etykieta, a także szkło, w którym znajduje się wosk. Kolejny pomysł to makrama. Wystarczy znajomość 2-3 podstawowych splotów i można już twórczo działać! Za pomocą makramy możesz stworzyć oryginalną biżuterię, paski, abażury, torby, szale, serwety, kwietniki, namioty, baldachimy, torebki, narzuty, firanki, hamaki, koszyki, huśtawki, kołyski i wiele innych! Możesz także spróbować wykonywać własnoręczne kartki okolicznościowe, zaproszenia i albumy. Pomysłów jest wiele – zapisz się na kreatywne grupy tematyczne i fora internetowe – szukaj inspiracji!